Posted on

Yangın Kapısı Taş Yünü Yalıtımı

BY: İzolasyon Çözüm0 COMMENTS CATEGORY: Genel

Yangın Kapısı Taş Yünü Yalıtımı

Yangın kapısı yalıtımında sıkça kullanılan güvenilir ve kaliteli malzemelerden biri taş yünüdür. Yangın yalıtımı genel olarak yapılabildiği gibi özel ve belirli alanlar için de yapılabilir. Genel kullanımlı kapı ya da yangın kapıları da yangın yalıtımının sıkça kullanıldığı materyallerdir. Oksijen akımının engellenmesi için yangın yalıtımı yapılan kapılar önemli bir işlev görür. Bu yalıtımların muhakkak alev almaz ya da yüksek ısıya dayanıklı kaliteli malzemelerden yapılması gerekmektedir.

Yangın Kapısı Efectis Sertifikalı Taş Yünü Yalıtım

Taş yünü volkanik kayaçların 1500 derece gibi yüksek ısılarda eritilip elyaf haline getirilmesiyle elde edilen bir malzemedir. Efectis firması bağımsız olarak hizmet veren ve ürünlerin, sistemlerin ya da yapıların yangın performansını ölçen bir kuruluştur. Üretim sırasında ve uygulama alanında yapılan testler sonucunda verilen sertifika, güvenilir ürün üretimi kriterlerini karşılayan firmalara verilir.

Firmamız Efectis Era laboratuarlarından alınan A1 yanmazlık belgesine uygun olarak taş yünü üretimi yapar. Bu taş yünü yangın kapılarında kullanılmakla birlikte bina çatı izolasyonu, iç cephe ya da su deposu izolasyonunda da kullanılabilmektedir. Yine çok yönlü bir kullanım alanı bu taş yünü çeşidi bina dış mantolamada da kullanılabilir.

Yangın Kapısı A1 Yanmazlık Belgeli Taş Yünü Yalıtımı

Yangın kapısı yalıtımı’nın en önemli bileşeni tabii ki ısı ve aleve dayanıklı materyallerin kullanılmasıdır. Yangın yalıtımında kullanılan taş yünleri bu özelliğe sahip ürünlerdir. Bu malzemeler yangın dayanım standardı olan DIN 4102’ye göre üretilirler.  Laboratuarlarda yapılan testler sonucunda yanmazlık sınıflandırılması yapılmaktadır. Bu sınıflandırma A1, A2, B1, B2 ve B3 olmak üzere 5’e ayrılırlar. Taş yünü, mineral yün ve cam yünü A1 ve A2 sınıfındadır. A kategorisi alev almaz olarak değerlendirilir ve ateş kaynağına maruz kalsa bile alev almamaktadır. Bu kalitelere göre üretilen ürünler yüksek performans sağlamaktadır ve güvenle kullanılabilmektedir.

Yangınların mal ve can kaybına yol açma olasılığı çok yüksek olduğu için yangın yalıtımı oldukça ciddiyetle yapılması gereken bir iştir. Bu ciddiyetle çalışan firmamız, siz müşterilerimize kaliteli ve güvenli ürünler sunmaktadır. Tüm yalıtım malzemeleri içi firmamızla iletişime geçebilirsiniz.


Yorum Gönder