Posted on

Yangın Kapısı Seramik Yünü Yalıtımı

BY: İzolasyon Çözüm0 COMMENTS CATEGORY: Genel

Yangın Kapısı Seramik Yünü Yalıtımı

Yangın yalıtımı; yapılarımız, iş yerlerimiz, okul ve hastanelerimiz gibi yerlerde yaşamsal bir öneme sahiptir. Yangın yalıtımda birçok malzeme kullanılmaktadır. Yangın kapısı yalıtımı yine yalıtım yapılacak mahal ve mekanlar arasında yüksek derecede öneme sahip proseslerden birisidir. Oksijeni engellemesi, aleve dayanıklı malzemeden yapılması performansı etkileyen unsurlardır.  Yalıtımda kullanılacak malzemelerin kaliteli ve güvenilir olması baş şarttır. Seramik yünü de sıkça kullanılan yalıtım malzemelerinden biridir.

Yangın Kapısı Efectis Sertifikalı Seramik Yünü Yalıtımı

Seramik yünü, zirkonyum, alüminyum ve silikat malzemelerinin birleştirilmesiyle oluşan bir üründür. 1500 santigrat derece sıcaklığa karşı dirençli olması, bu malzemeyi yangın yalıtımında sıkça kullanılan bir ürün haline getirir. Endüstriyel yangın yalıtımında da aranan materyallerden biridir. Seramik yünü kullanım yerine göre farklı form ve ebatlarda üretilmektedir. Seramik yünü çeşitleri aşağıdaki gibidir.

  • Seramik Yünü Modül, fırın duvar ve iç yüzeylerinin yalıtımda
  • Seramik Yünü Dökme, biçim verilebilen bu taş yünü vakum tipi panel kapı üretimlerinde kullanılır
  • Seramik Yünü Bıosoluble elektrikli ev aletleri, termik santral izolasyonları vb. alanlarda kullanılabilir.
  • Seramik Yünü Battaniye, endüstriyel fırın izolasyonu, seramik cam endüstrisi, çelik kapı ve yangın kapısı üretimlerde sıkça tercih edilen bir üründür.

Seramik yünü efectis testlerinin uygunluğu esasıyla üretilmiştir. Efectis bağımsız olarak yangın testleri yapan ve sertifikası bir standart değeri olan kuruluştur. Bu sertifikaya sahip olan firmamız, gerekli standartlarda üretim yapmaktadır. Seramik taş yünü, fırın kapısı gibi sürekli yüksek ısıya maruz kalan yüzeylerde sıklıkla güvenle kullanılabilmektedir.

Yangın Kapısı A1 Yanmazlık Belgeli Seramik Yünü Yalıtımı

Alman standardı DIN 4102’ye göre A1 sınıfı ürünler alev almaz niteliğindedir. A1 yanmazlık kriterlerine uygun olan seramik yünü çok yüksek sıcaklıklara karşı dirençli olması nedeniyle hem küçük yapılarda hem de endüstriyel alanlarda tercih edilen bir üründür. Nemden etkilenmeyen materyalin sıvı geçirgenliği de oldukça düşüktür. Seramik yünü mutlaka konusunda uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır.

Seramik yünü çeşitleri için firmamızla iletişime geçebilir, yüksek kaliteli standartlara uygun ürün seçeneklerimize ulaşabilirsiniz. Malzeme ve tatbik edilecek alanlara göre fiyatlarımız değişiklik gösterecektir.


Yorum Gönder