Posted on

Yangın Kapısı Kalsiyum Silikat Plaka

BY: İzolasyon Çözüm0 COMMENTS CATEGORY: Genel

Yangın Kapısı Kalsiyum Silikat Plaka

Kalsiyum silikat plakalar, gelişen teknoloji vasıtasıyla her geçen gün daha dayanıklı, güvenilir ve kolay kullanıma uygun hale gelmektedir. Yalıtım yapılacak her türlü yüzeye özel ürünler üretilmekte olup genel kullanıma uygun olan yalıtım malzemeleri de yine mevcuttur. Uzman fikirleri alınarak hangi alanda yalıtım yapılacağıyla ilişkili olarak hangi malzemelerin kullanılması gerektiğine kara vermek daha doğru olacaktır. Artan çeşitlilikle birlikte yine her bütçeye uygun fiyat aralıklarında seçenekler bulunmaktadır. Kalsiyum silikat plakalar yangın kapısı yalıtımında kullanılacak çok özel arka plan (back-up) ürünleridir.

Kalsiyum Silikat Nedir?

Doğal kireç taşından üretilen kalsiyum silikatın çok geniş bir kullanım alanı vardır. En çok gıda sanayii’nde topaklanmayı önleyici olarak kullanılsa da ısıya dayanıklılık özelliği sayesinde yapı malzemelerinde de kullanılmaktadır. Karbon monoksit ve hidrokarbonlara karşı direnç özelliği vardır.

Kalsiyum Silikat Plaka Özellikleri

1100° C dereceye kadar dayanıklı bir malzemedir. İzolasyon sektöründe plaka halinde kullanımı tercih edilmektedir. Genel olarak ataşe dayanıklı malzemelerin arka planlarında kullanılmaktadır. Yüksek mukavemete sahiptir; bu da malzemeyi uzun ömürlü ve dayanıklı kılar. Çimento, ısıl işlem, cam ve seramik gibi ürünlerde de izolasyon elemanı olarak kullanılabilirler. Yüksek ısı izolasyonuna sahip olmakla birlikte hafif olması nedeniyle de kolay bir kullanıma sahiptir. Sağlığa zararı yoktur. Yüksek ısı üreten fırınların arka yüzey kaplamalarında sıkça kullanıldıkları gibi tavan ve zemin kaplamalarında da tercih edilir.

Kalsiyum Silikat Plakaların Kapılarda Kullanımı

Kapı yalıtımı genel ısı ve yangın yalıtımı için önemli bir detaydır. Kapı yalıtımları alevin olduğu mekanı oksijensiz bırakmak ve dışarı sızdırmamak açısından önemlidir. Isı yalıtımı için uygun kullanım koşullarına sahip olan kalsiyum silikat plakalar birçok alanda kullanılmaktadır. Hafif olması ve yüksek mukavemet özelliği nedeniyle kaya yünü malzemesine alternatif olarak kullanılır. Kalsiyum silikat plakalar panel kapı yapımında kullanırlar. Bu tür kapılar, ısı veya yangın yalıtımı yapılan mekanlarda tamamlayıcı ve destekleyici bir görev üstlenirler.

Uzman kadrosuyla siz müşterilerimizin memnuniyeti doğrultusunda çalışmalarına devam eden firmamız tüm yalıtım işlerinizde sizlere çözüm seçenekleri sunmaktadır. Kullanım alanı ve malzeme çeşidine göre farklı fiyat seçenekleri mevcuttur. Daha detaylı bilgi için firmamıza iletişime geçebilirsiniz.


Yorum Gönder