Islak Hacim İzolasyonu

Islak hacim izolasyonu, gerek evlerde gerek de iş yerlerinde mutlaka yapılması gereken oldukça önemli bir işlemdir. Gerek mekanların kullanım sürelerini uzatmak gerek de yapıya zarar vermemek adına kaliteli bir izolasyon yapılmış olması çok önemlidir. Islak hacim dendiğinde konutlarda akla banyo, tuvalet ve mutfak gelmelidir. Ancak bunun dışında iş yerlerinde de ıslak hacimler bulunur. Özellikle araba bakım servisleri ya da bol su kullanımı gerektiren atölyeler de ıslak hacme girer.

Bu ıslak hacimlerin yalıtımlarının yapılması birçok açıdan önemlidir. Öncelikle konutlarda yeterli yalıtım yoksa, örneğin banyo zemininden sızan sular alt kat duvarlarının küflenmesine yol açabilir. Yani izolasyon eksikliği ya da hatası hem estetik hem de sağlık açısından büyük sorunlar doğurur. Bunun yanı sıra yalıtım olmayan zeminden sızan sıvılar, yapının içten çürümesine de sebep olacaktır ki bu belki de en tehlikeli ihtimallerden biridir.

Islak Hacim Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Firmamız uzun yılları tecrübesi ile artık su yalıtımı konusunda uzman bir hale gelmiştir. İşimizde bu denli iyi olmamızın en önemli sebeplerinden biri kaliteli malzemeleri özenli bir işçilikle uygulamamızdır.

Konu izolasyon olduğunda zemin eğimi oldukça önemlidir. Bu sebeple önce yalıtım yapılacak alanda yeterli eğim olup olmadığı kontrol edilir ve buna göre şap atılır. Şapın tamamen kurumasını beklemek de yalıtımın etkili olması için çok önemlidir. Kurumamış zeminlere izolasyon dahil herhangi bir uygulama yapılmaz. Ancak tecrübeli ustalarımız sayesinde gerek şap kalınlığı ve eğimi gerek de kuruluk kontrolü en doğru şekilde yapılmaktadır.

Şap kuruduktan sonra zemini tekrar ıslatmak gerekir. Bu, yalıtım malzemesinin zemin tarafından emilmesini engellemek içindir. Kısaca yalıtım malzemesi ile şap zemin arasında bir katman oluşturularak malzemenin emilmesi engellenir. Ardından ise kaplama malzemesi (mermer, fayans, seramik vs.) döşenir. Bunların iyi bir işçilik ile döşenmesi ve derzlerinin doğru şekilde doldurulması çok önemlidir.

Su İzolasyonu ve Kaliteli İşçilik

Konu su izolasyonu olduğunda işçilik de çok önemlidir. Firmamız, yukarıda sayılan konuların yanı sıra işçilik konusunda da üstün bir özene sahiptir. İşinde uzman ustalarımız özellikle döşeme konusunda size hem estetik hem de güvenli yaşam alanları sunarlar. Kaliteli malzemeleri, malzemenin hak ettiği işçilik ile kullanırlar ve sizin uzun yıllar herhangi bir sorun yaşamadan bu alanları kullanabilmeniz için çalışırlar.

Siz de konu yalıtım olduğunda firmamızın tecrübesine ve ekip arkadaşlarımızın yeteneklerine gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz. Kısa sürede gerek estetik gerek de teknik bakımdan sizi memnun edecek düzeltmeler için siz de bize başvurabilir, izolasyon konusunda bilgi alabilirsiniz.