Bodrum Kat Su İzolasyonu

Binaların bodrum katlarının duvarları perde beton veya örme duvardan yapılır. Bina inşaatı sırasında uygulaması yapılmamış ya da yanlı, eksik yapılmış yalıtım uygulamaları sebebiyle ise zamanla rutubet oluşmaya başlar. Kimi zaman su sızdırmaları bile meydana gelir. Özellikle de yağışın bol olduğu aylarda, kış aylarında rutubet ve su sızdırma problemleri daha fazla kendini gösterir. Nem duvarların en büyük düşmanı olduğu için nem alan alanlar kısa sürede çürümeye başlar. Kötü koku oluşturur. Sıvaların, boyaların, kaplamaların kabarmasına sebep olur. Bütün bunar neticesinde çok büyük masraflar ve problemler ortaya çıkar.

Bodrum katlarının zarar görmesi aynı zamanda bütün bir yapının zarar görmesidir. Çünkü yapının temelini oluşturur ve temeli zarar gören yapıyı ayakta tutmak uzun vadede imkansız hale gelebilir. Dolayısıyla bodrum kat su izolasyonu kesinlikle aksatılmaması gereken bir uygulamadır ve kaliteden ödün verilmeksizin işin ustaları tarafından yapılmalıdır. Firmamız duvarlarda ve zeminde negatif basınca dayanıklı su izolasyonu uygulamalarıyla bodrum katlarınızın nem ve su alımını rahatlıkla önleyebilmektedir.

Bodrum Katlarında Doğru Su Yalıtımı

Yapılar, yağmur, kar gibi yağışlar sonucu, toprağın nemi ve emilen yağış suları, kullanılan sular, banyo, tuvalet gibi alanlarda kullanılan sular, yapının üzerine yapıldığı alanın yer altı suları gibi çeşitli nedenlerle suya maruz kalır. Belirttiğimiz yollarla suyun yapıya ulaşması engellenemez; fakat yapıya sızmaları ve içine girmeleri yapılacak olan su yalıtımı ile engellenebilir. Başarılı bir su yalıtımı ile yapıların taşıyıcı kısımlarının korozyona uğraması engellenir. Yük taşıma kapasitesinde düşüş yaşanması ortadan kaldırılır. Elbette bütün bu başarılı sonuçlar, kaliteli malzeme ve işçilik ile birlikte sağlanabilir.

Hatalı su yalıtımı doğru ürünün kullanılmaması ve işçilik hatalarından kaynaklanır. Bodrum katlarına su yalıtımı yapılırken yalıtım ürünlerinin zamanla toprak altında kalacağını da göz önünde bulundurmak gerekir. Toprak içerisindeki bitki köklerinin delemeyeceği yalıtım malzemelerini kullanmak bu bakımdan önemlidir. Bütüm ve elastik su yalıtım malzemeleri dayanıklılıkları açısından doğru çözüm olmaktadır.

İç ve Dış Duvar Bodrum Kat Su İzolasyonu

Bodrum katlarının nem ve su alması sadece binanın sağlığını değil insan sağlığını da tehdit eder. Nemli alanda insan sağlığını etkileyecek küf, mantar gibi organizmalar daha rahat üreyebildiği için çeşitli hastalıklar meydana gelir. Bu yüzden bodrum kat su izolasyonu yüzey hazırlığı, iç köşelerin işlemden geçirilmesi, su izolasyonunun uygulanması ve son kat uygulaması olarak adım adım uygulanmalıdır. Uygulamanın her aşamasında kaliteli malzemeler kullanılmalı ve yapılan işin uzun ömürlü olması için çaba gösterilmelidir. Firmamız bütün yeni projelerinizde ve bitmiş yapılarınızda başarılı çözümler üretmektedir.