Balkon ve Teras Su Yalıtımı

Balkon ve teras su yalıtımı, bir yapıdaki kullanıcıların rahat etmesi için çok önemlidir. Yapılarda rahat bir kullanım sağlayan en önemli uygulamalardan biri yalıtımdır. Her ne kadar görünmese de, su ya da ısı yalıtımı bir yapının her yüzeyine mutlaka uygulanmalıdır. Balkonlar ve teraslar da bu uygulamaya dahildir. Ancak balkon ve teraslarda konutların içinde olduğu gibi fayans bir kaplama ile tam yalıtım sağlamak mümkün değildir. Zira bilindiği gibi tek başına fayans, seramik ya da mermer bir su yalıtımı sağlamaz. Bunun için bu döşeme malzemelerinin altında uygun bir yalıtım malzemesi olmalıdır.

Balkon ve teraslarda ise durum çok daha farklıdır. Sürekli açık olan bu alanlar çok daha çabuk yıpranırlar ve her türlü hava koşuluna doğrudan maruz kalırlar. Bu sebeple bu alanlarda etkili bir yalıtım isteniyorsa, döşeme malzemesinin üstüne de bir katman uygulanmalıdır.

Balkon ve Teras Su Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Balkon ve teras su yalıtımı için iki seçenek vardır. İlki, iç mekana uygulanan izolasyon uygulamasını balkonunuza ya da terasınıza da uygulamaktır ki bunun çok etkili bir yöntem olduğu söylenemez. Zira sürekli yağış, güneş ışığı, sıcak ve soğuk havaya maruz kalan alan çok fazla dayanmayacak ve fayansların derzlerinde kısa sürede su sızarak yapıyı içten çürütmeye başlayacaktır. Üstelik bu uygulamada balkon ya da teras döşemelerinin tamamının kırılması gerekmektedir.

Bir diğer çözüm ise döşeme üzerine uygulanan sprey polyureadır. Bu malzeme hem zamandan kazandırması hem de uygulaması çok daha kolay olduğundan sıkça tercih edilir. Üstelik etkisi de çok uzun sürelidir.

Firmamız da uzun yılların tecrübesi ile sektördeki bu tür gelişmeleri takip etmekte ve gerekli ekipmanı en kısa sürede sağlamaktadır. Bu sebeple istediğiniz her türlü yalıtım işlemi için en modern yöntemleri yüksek kalite ile uygulamaktayız.

Gelişmiş Su İzolasyonu İçin Doğru Yer

Balkonlar ve teraslar, sürekli açıkta olduklarından sıcak ve soğuktan, hava olaylarından ve güneş ışığından çok fazla yıpranırlar. Bunun önüne geçmek için yüzeye astarlama yaptıktan sonra sprey uygulaması yapmak yeterlidir. Güneş ışığından korunmak için ise UV koruyuculu boyalar daha sonra yüzeye uygulanabilir.

Firmamız da bu uygulamayı en etkili şekilde yerine getirerek size en kısa sürede sağlıklı ve sorunsuz yaşam alanları sunmaya çalışır. Gerek ekipmanlarımızın kalitesi gerek de tecrübeli ekip arkadaşlarımız sayesinde, balkon ve teras gibi açık alanlarda dahi su izolasyonu işlemini çok kısa sürede gerçekleştirmekteyiz. İşlemin de etkisi ile bazı durumlarda balkon ya da terasınızı aynı gün içinde kullanıma açmanız dahi mümkün. Siz de kaliteli ve uzun ömürlü yalıtım işlemleri için firmamıza güvenebilirsiniz.