3D Modelleme ve renklendirme

Modelleme bir projeksiyonun, yani planın; gerçeğe en yakın formu ile görsel hali dönüştürülmüş halidir. Dijital ortamda gerçekleştirilen Bu uygulamalar, sadece Yapı sektöründe değil endüstrinin birçok alanında Etkin biçimde kullanılır. 3D Modelleme özel CAD yazılımları kullanılarak planın dijital ortama aktarılması ile başlayan bir süreçtir. Dijital ortama aktarılan plan, kimi yazılımlarda sanal gerçeklik özelliklerine de sahip olabilir. Gelişmiş teknolojiler kullanılarak gerçekleştirilen 3d modelleme uygulamaları, örneğin evinizin boyandıktan sonra nasıl görüneceğini görsel olarak size ifade edebilen sonuçları ulaşılmasını sağlayabilir. Bunun yanında belirttiğimiz gibi; 3D Modelleme endüstrinin diğer alanlarında da aktif bir şekilde kullanılmaktadır.

İnşaatta 3D Modelleme ve renklendirme

Geçmişte modelleme; yapıların maketleri yapılarak gerçekleştirilmekteydi. Örneğin bir konut yapı projesi; devasa maketlerle alıcılara arz edilir, tahmini tasarım şekilde ifade edilmeye çalışılırdı. Günümüzde ise 3D Modelleme sayesinde ve buna ek yazılımlar kullanarak, neredeyse gerçeğin birebiri biçiminde modellemeler yapılabilmektedir. Sanal gezinti imkanı sunan kullanıcı ara yüzleri ne Entegre edilebilen bu yapılar, daha çok uygulayıcı firmanın müşteriye neye sahip olacağını göstermesi için efektiftir.

Mimarlar bir proje hazırladıklarını da bunu alıcıya yaklaşık bir görsel biçiminde de olsa ifade etmek durumundadır. Müşterinin proje analiz edebilmesi olan bir durum değildir. Buradan ne müşteriye görsel çizimlerin sunulması gerekir. Teknik resimler yerine, daha gerçekçi görseller daha etkili olacaktır. İşte 3d modelleme bu noktada devreye girerek, müşteriye gerçeğe en yakın tasarımın görsel olarak sunulmasını sağlar.

Yalıtım ve dekorasyon uygulamalarında 3d modelleme

3d modelleme çalışmalarının en çok kullanıldığı alanlardan bir tanesi de kuşkusuz dekoratif uygulamalardır. Izolasyon veya mantolama gibi uygulamalardan sonra yapının neye dönüşeceğini ve nasıl bir görsel arz edeceğini görmek için 3d modelleme yöntemi kullanılır. Aynı şekilde dış cephe boya veya iç cephe boya uygulamalarında da üç boyutlu modelleme ve renklendirme etkinlikleri son derece faydalı çalışmalardır.

Biz müşterilerimize, elde edecektir sonuçları en iyi şekilde önceden görebilmeleri için üç boyutlu modelleme ve renklendirme uygulamalarını sunarız. Tüm projelerimizde mümkün olan en detaylı biçimde müşterilerimize bilgilendiriyor olduğumuz gibi, sadece sözel ve yazılı olarak bilgilendirme yapmak görsel olarak da hangi sonuca ulaşacağını ifade etmek için gelişmiş teknolojileri kullanırız.